İndirimli Fiyat! Bu Kadar Daha büyük görüntüle

Bu Kadar

9789756146989

Yeni ürün

Dil: Türkçe Basım Tarihi: 2012 Baskı Sayısı: 1. BASKI Kitap Boyutu: 125x210 mm Ağırlığı: 1 Cilt Bilgisi: Dikişsiz Yapıştırma Kağıt Bilgisi: 135 gr kuşe mat Kapak Bilgisi: 350 gr Mat Kuşe

Daha fazla bilgi

7,50 TL

-25%

10,00 TL

Bilgi kartı

Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 72
Basım Tarihi 2012
Baskı Sayısı 1. Baskı
Boyutları 125X210 Mm
Ağırlık 1
İç Kağıt 135 Gr Kuşe Mat
Kapak Kağıdı 350 Gr Mat Kuşe
Yazar Olcay Meşe
Yayınevi Altın Nokta
Kategorisi Edebiyat
Alt Kategorisi Şiir

Daha fazla bilgi

        Yokluğunda bu şehir,

Bir aşkın satır aralığı...

Seviyorum demek, bir Kız Kulesi,

Yoksun... Her yer Yerebatan!

Bir kır kahvesidir seni beklemek,

Seni unutmanın, çıkmaz sokağı”

 

Bir aşk arayışının öyküsü:

“Bu Kadar”

 

Kendi gerçeğini arayan bir kadının kaleminden aşk şiirleri… Olcay Meşe’nin ilk şiir kitabı “Bu Kadar” ALTIN NOKTA Yayınevi’nden çıktı. Bu Kadar”, bir kadının aşkı arayışının şiirsel bir anlatımı ya da çoğu aşk hikâyesindeki gibi kendi gerçeğinin peşindeki yolculuğunun ifadesi.

 

“Her hikâye, hüzün ve mutluluk, arayış ve bekleyiş, cesaret ve korku içerir. Okuyucunun kendi hayal gücüne tat vermesi umuduyla beslenir” diyen Meşe, kendi gerçeğinin peşindeki bu yolculuğunda okurun hayal gücünü beslerken modern toplumumuzdaki aşkı sorgulamaktan da çekinmiyor:

 

“Modern çağlarda aşk / boyama kitaplarındaki penguen gibi / boyarsan komik oluyor / kendi haliyle renksiz duruyor.”

 

Sırada büyüklere masallar var…

“Yazmaya şiir ile başladım. Bence şiirin ayrı bir müziği ve melodramı var. Benim için şiir yazmak, dünyanın müziğine bir nota eklemek gibi” diyen genç şair edebiyatın farklı alanlarında da çalışmalarına devam ediyor. Şimdilerde beş küçük hikâyeden oluşan bir deneme kitabının hazırlığını yapan Meşe, bir yandan da büyüklere masallar hazırlıyor.

 

Büyükler için bir masal yazmayı hep istediğini söyleyen Meşe “İş dünyasının koşturmacası ve keşmekeşi insanın hayal gücünü kısıtlıyor. Ama bizlerin de çocuklar kadar hayal gücümüzü tetikleyecek şeylere ihtiyacımız var çünkü her şey hayal etmekle başlıyor” diyor.

 

Olcay Meşe: 1978 yılında Edirne’de doğan Olcay Meşe İstanbul Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu mezunu. Halen estetisyenlik üzerine danışmanlık da yapan yazar ayrıca özel bir klinikte sorumlu olarak çalışıyor. İşten kalan zamanlarında sesli kalemler, galata gazete gibi internet üzerindeki bazı edebiyat sitelerinde kısa hikâye ve şiirler yazıyor.

Değerlendirmeler

Bir değerlendirme yazın

Bu Kadar

Bu Kadar

Dil: Türkçe Basım Tarihi: 2012 Baskı Sayısı: 1. BASKI Kitap Boyutu: 125x210 mm Ağırlığı: 1 Cilt Bilgisi: Dikişsiz Yapıştırma Kağıt Bilgisi: 135 gr kuşe mat Kapak Bilgisi: 350 gr Mat Kuşe

aynı kategoride bulunan diğer 30 ürün:

Vade Aylık Toplam
3 2,50 TL 7,50 TL
Vade Aylık Toplam
1 7,50 TL 7,50 TL
2 3,75 TL 7,50 TL
3 2,50 TL 7,50 TL
4 1,88 TL 7,50 TL

Diğer Kartlar

Tüm kredi ve bankamatik kartları ile tek çekim olarak ödeme yapabilirsiniz.