Reduced price! Bu Kadar View larger

Bu Kadar

9789756146989

New product

Dil: Türkçe Basım Tarihi: 2012 Baskı Sayısı: 1. BASKI Kitap Boyutu: 125x210 mm Ağırlığı: 1 Cilt Bilgisi: Dikişsiz Yapıştırma Kağıt Bilgisi: 135 gr kuşe mat Kapak Bilgisi: 350 gr Mat Kuşe

More details

7,50 TL

-25%

10,00 TL

Data sheet

Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı: 72
Basım Tarihi: 2012
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Boyutları: 125X210 Mm
Ağırlık: 1
İç Kağıt: 135 Gr Kuşe Mat
Kapak Kağıdı: 350 Gr Parlak Kuşe
Yazar: Olcay Meşe
Yayınevi: Altın Nokta
Kategorisi: Edebiyat
Alt Kategorisi Şiir

More info

        Yokluğunda bu şehir,

Bir aşkın satır aralığı...

Seviyorum demek, bir Kız Kulesi,

Yoksun... Her yer Yerebatan!

Bir kır kahvesidir seni beklemek,

Seni unutmanın, çıkmaz sokağı”

 

Bir aşk arayışının öyküsü:

“Bu Kadar”

 

Kendi gerçeğini arayan bir kadının kaleminden aşk şiirleri… Olcay Meşe’nin ilk şiir kitabı “Bu Kadar” ALTIN NOKTA Yayınevi’nden çıktı. Bu Kadar”, bir kadının aşkı arayışının şiirsel bir anlatımı ya da çoğu aşk hikâyesindeki gibi kendi gerçeğinin peşindeki yolculuğunun ifadesi.

 

“Her hikâye, hüzün ve mutluluk, arayış ve bekleyiş, cesaret ve korku içerir. Okuyucunun kendi hayal gücüne tat vermesi umuduyla beslenir” diyen Meşe, kendi gerçeğinin peşindeki bu yolculuğunda okurun hayal gücünü beslerken modern toplumumuzdaki aşkı sorgulamaktan da çekinmiyor:

 

“Modern çağlarda aşk / boyama kitaplarındaki penguen gibi / boyarsan komik oluyor / kendi haliyle renksiz duruyor.”

 

Sırada büyüklere masallar var…

“Yazmaya şiir ile başladım. Bence şiirin ayrı bir müziği ve melodramı var. Benim için şiir yazmak, dünyanın müziğine bir nota eklemek gibi” diyen genç şair edebiyatın farklı alanlarında da çalışmalarına devam ediyor. Şimdilerde beş küçük hikâyeden oluşan bir deneme kitabının hazırlığını yapan Meşe, bir yandan da büyüklere masallar hazırlıyor.

 

Büyükler için bir masal yazmayı hep istediğini söyleyen Meşe “İş dünyasının koşturmacası ve keşmekeşi insanın hayal gücünü kısıtlıyor. Ama bizlerin de çocuklar kadar hayal gücümüzü tetikleyecek şeylere ihtiyacımız var çünkü her şey hayal etmekle başlıyor” diyor.

 

Olcay Meşe: 1978 yılında Edirne’de doğan Olcay Meşe İstanbul Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu mezunu. Halen estetisyenlik üzerine danışmanlık da yapan yazar ayrıca özel bir klinikte sorumlu olarak çalışıyor. İşten kalan zamanlarında sesli kalemler, galata gazete gibi internet üzerindeki bazı edebiyat sitelerinde kısa hikâye ve şiirler yazıyor.

Reviews

Write a review

Bu Kadar

Bu Kadar

Dil: Türkçe Basım Tarihi: 2012 Baskı Sayısı: 1. BASKI Kitap Boyutu: 125x210 mm Ağırlığı: 1 Cilt Bilgisi: Dikişsiz Yapıştırma Kağıt Bilgisi: 135 gr kuşe mat Kapak Bilgisi: 350 gr Mat Kuşe

30 other products in the same category:

Ins. Monthly Total
3 2,50 TL 7,50 TL
Ins. Monthly Total
1 7,50 TL 7,50 TL
2 3,75 TL 7,50 TL
3 2,50 TL 7,50 TL
4 1,88 TL 7,50 TL

Other Cards

You can pay ones way (without installment) via all visa/mastercard/amex credit cards, also debit cards