Suppliers

Manufacturers

Bilgiler

Sipariş Bilgileri

Specials

1. Bir kitap yazmayı düşünüyorum – yazdığım bir kitabım var, ne yapmalıyım?


A. Çalışmanızın değerlendirmeye alınabilmesi için tamamlanmış olması gerekmektedir. Son halini almamış dosyalar değerlendirmeye alınmamaktadır.

 1. Eserinizi anlatan bir sayfalık bir tanıtım sayfasıyla birlikte, çalışmanızdan bir bölümü örnek yollayınız.
 2. Daha önce yayınlanmış kitabınız, makaleniz vs. gibi çalışmalarınız varsa bunlar hakkında bilgi veriniz. Ayrıca eserin sahibini yayınevinin detaylı tanıması çok önemlidir. Bu konuda mümkün olduğunca bilgi vermeniz önemli olacaktır.
 3. Şiir dosyanızın dikkate alınması için asgari üç şiirinizin Türkiye genelinde dağıtımı yapılan edebiyat dergilerinde yayınlanmış olması veya önemli bir şiir yarışmasında ilk beşe girmiş olması gerekmektedir. Yayın politikamız gereği bu şartları taşımayan şiir dosyaları değerlendirmeye alınmayacaktır.

B. Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra, projenizi bize aşağıdaki yollarla gönderebilirsiniz:

 1. Eseriniz basılı bir kopya şeklindeyse, kopyasını
 2. Eseriniz bilgisayar ortamında hazırsa, word, pdf ve ya da orjinal çaılışma formatında
 3. Eserinizi sadece posta veya altinnokta@altinnokta.com.tr adresine e-posta yoluyla ulaştırabilirsiniz.

C. Dosyanız veya ön taslağınız bize ulaştığında:

 1. Editörler tarafından ön incelemesi yapılan eser veya taslak ile ilgili düşünceler yayınevi tarafından netleştirilir. Tarafımıza ulaştırılan dosyalar sadece alan editörlerince incelenmekte, kurum dışındaki kişilerle hiçbir şekilde paylaşılmamaktadır.
 2. Dönemsel olarak yayınevinin yoğunluk derecesine göre proje sahiplerine geri dönüş yapılır. Bu süre iki-üç ayı bulabilir. Değerlendirmenin sonucunda dosya sahibine olumlu ya da olumsuz sadece e-posta yoluyla bilgi verilmektedir. Değerlendirme tamamlanmadan bilgi verilmemektedir.
 3. Editör – yayın kurulu ve gerekli departman onaylarından sonra, yayınevimiz uygun gördüğü dosya veya projeler için sizi davet edecektir.
 4. Davet sonrasındaki ön görüşme neticesine göre telif, yayın süreci ve teknik düzenleme gibi konularda size daha ayrıntılı bilgi aktarılacaktır.
 5. Değerlendirme neticesinin olumsuz olması durumunda güvenlik sebebiyle dosyalar imha edilmektedir. Dosya iadesi söz konusu değildir. Bu nedenle eser sahiplerinin çalışmalarının bir nüshasını mutlaka muhafaza etmeleri, tek nüsha olan eserleri tarafımıza göndermemeleri gerekmektedir.

Adresimiz: 859 Sk. No:1/Z-4 Saray İşhanı C-Blok Konak / İzmir

2. Kendi imkanlarımla bir kitap yayınlamak istiyorum.

Kendi imkanlarımla bir kitap yayınlamak istiyorum, Kitap çıkarmak istiyorum, Bana maliyeti nedir? Yayınevi telif verir mi?

Hazırladığınız Kitap Örneğini altinnokta@altinnokta.com.tr  mail adresimize gönderiniz. Ya da bu sorularınızın yanıtı için genel yayın yönetmenimizi arayınız.

 • Yazılarınızı çok cüzi bir bedel karşılığında kitaba dönüştürebilirsiniz. Üstelik binlerce adet basılmasına gerek yok. 100 adet, 200 adet ve daha üzeri basabiliyoruz. Artık matbaalar basım ile ilgili pek çok hizmet veriyor. Az adet bastırıp, çok daha sağlıklı bir şekilde eserlerinizi, araştırmalarınızı veya çalışmalarınızı muhafaza edebilirsiniz. Tüm bunlardan yararlanmak için yapmanız gereken sadece bizimle iletişime geçmek olacaktır. Böylece uzun zamandır planladığınız ancak maliyetli veya çok sayıda bastırma zorunluluğu gibi nedenlerle vazgeçtiğiniz bu hayalinizi artık gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

 • Son derece teknolojik cihazların kullanıldığı bu uygulama sayesinde binlerce kişi hayaline kavuştu. Şimdi sıra sizde! Artık çalışmalarınızın, yazılarınızın veya şiirlerinizin çalışma masanızda atıl durumda kalmasına izin vermeyin. Onlara hak ettikleri değeri görmeleri; kitaba dönüşmeleri fırsatını tanıyın. İsterseniz 100 adet, isterseniz bin adet basılmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz çevrenizdeki yakınlarınıza kitabınızdan birer adet hediye edebilir ve sizden çok hoş bir hatıra kalmasını sağlayabilirsiniz. Ya da sizin için son derece özel olan biri için yazdığınız şiirleri kitaplaştırabilir ve o özel kişiye hediye edebilirsiniz. Hem etkileyici hem de gayet kalıcı bir armağan sizi sürekli hatırlamasını sağlayacaktır.

 • Bu alternatifleri çoğaltmak mümkün… Belki de etkilemeniz gereken kişi akademisyenlerdir. Hazırladığınız makaleleri veya tezleri bir kitapta toplamak onlara dosya halinde sunmaktan çok daha etkileyici olacaktır. Bu nedenle siz de bir an önce çalışmalarınıza el atmalı, aralarından seçtiklerinizi kitap basımı uygulaması için bir matbaaya götürmelisiniz. Böylece daha saygın ve daha pozitif bir imaj çizeceğinizden emin olabilirsiniz. Çok yüksek adetlerde sipariş vermediğiniz takdirde aynı gün kitapları teslim alabildiğinizi biliyor musunuz? Heyecanlı bekleyişiniz çok uzun sürmüyor. Sıcağı sıcağına kitabınıza kavuşmanızın sevincini yaşayabiliyorsunuz.


Yayınevizin tecrübesi ve kontrolünde, tasarım ve kapak konusunda destek. Kitabın içeriğini yansıtan son derece şık bir tasarım ile kitabınızın kapağı yayınevii tarafından da oluşturulabiliyor. Sizin onay vermeniz halinde hemen kitap basımı uygulamasına geçiliyor.

HALİL İ. AKÇETİN
Tel: 0 232 441 25 95
Faks: 0 232 441 25 95
Cep: 0 551 402 79 20 (09:00-18:00 arası)

www.altinnokta.com.tr
e-mail: altinnokta@altinnokta.com.tr