Bobi Frs Uygulamaları
Kitapana Yayınevi

Bobi Frs Uygulamaları


₺192,00 ₺240,00 %20


Bilgi Kartı

Yayın Dili Türkçe
Basım Tarihi Şubat 2022
Sayfa Sayısı 560
Kapak Kağıdı 350 gr Mat Kuşe
İç Kağıt 70 gr Kitap Kağıdı
Boyutları 85x135 mm
Baskı Sayısı 2. BASKI
Ağırlık 0,10
Ülkemizin muhasebe sisteminde ve uygulamalarında rol üstlenmek isteyen kurumlar var. Kişileri saymıyorum. Rolü üstlenen görevi yaparsa teşekkür edilmeli. Muhasebe sistemindeki birden fazla başlılık bu mesleğe çok zarar vermiştir. Ne yazık ki göründüğü kadarıyla bu durum uzun süre daha devam edecek. Mükellef, kime göre neyi nasıl yapması gerektiğini anlamış değil. Meslek mensubu hangi beyannameyi, raporu hangi kuruma ne zaman yetiştirilmesi gerektiğinin çaresizliği içerisinde. Muhasebe konusundaki biriken bilgi bir beynin öğrenme kapasitesinin sınırlarını aşmış durumda. Nasıl bir orta hakeminin 75 x 120 m. büyüklükteki futbol sahasında 22 kişinin neler yaptığını aynı anda görmesi imkânsız ise muhasebe meslek mensubunun bu yoğunlukta bilgiyi aynı anda beyninde taşıması imkânsızdır. Muhasebeci zaman içinde tecrübesi ile bilgiye ulaşmayı başarıyor. Bilgiyi canlı tutmak için zorunlu eğitimlerde getirildi. Zorunlu eğitimler bilgi akışı sağlamak yerine, angaryaya dönüşmeye başladı. En azından algı bu yönde. Bu kitap bilgiye ulaşmak isteyenlere önemli bir fırsat olarak sunuluyor. Uygulamaya dönük çok örnek bulunabilir. Örneklerde uygulamadaki canlı hesap planındaki hesapları kullandık. Taslak hesap planı taslaktır. Kafalar karışmış durumdadır. Uygulamada olmayan bir olgudan resmi bir uygulama imiş gibi söz etmek doğru değildir. Mevcut hesap planı ihtiyaca cevap verdiği ölçüde tarafımızdan kullanılmıştır. Boş hesaplara yeni ismi verilebilir. Mevcut hesapların numarası ve ismi değiştirilemez. Bu kurallara çok dikkat ettik. Bağımsız denetim kapsamı daha da genişleyecek gibi görünüyor. Her geçen dakika mükelleflerin ve meslek mensuplarının bu kitaba ihtiyacı artıyor. 2021 sürümü yayınlandı. Çok büyük değişiklik getirmiyor. Düzeltmeler var. Biraz da açıklama eklenmiş. Açıklamalara ilişkin çok örnek oluşturduk. Örnek olmadan bu mevzuatın öğrenilmesi zor. Üç arkadaşım ile kitabı hazırladık. Hiçbir beklenti olmadan çok çalıştılar. Dilerim kitaba ilişkin daha iyisini yapabilmemize yardımcı olacak geri dönüşler olur. Hepsine teşekkür ederim. Ayrıca kitabın yayın hayatına kazandırılmasında yardımcı olan İstanbul YMM Odası Başkanı Sayın Vehbi KARABIYIK’a ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim.

Customer reviews

4.1 out of 5 11,130 global ratings
5
53%
4
22%
3
14%
2
5%
1
7%

Review this product

Share your thoughts with other customers.

Write the Review

Reviews

Shankar Subbaraman

30 December 2022 Verified Purchase

Need to recheck the weight at delivery point

Product quality is good. But, weight seemed less than 1kg. Since it is being sent in open package, there is a possibility of pilferage in between. FreshCart sends the veggies and fruits through sealed plastic covers and Barcode on the weight etc. .

Robert Thomas

29 December 2022 Verified Purchase

Need to recheck the weight at delivery point

Product quality is good. But, weight seemed less than 1kg. Since it is being sent in open package, there is a possibility of pilferage in between. FreshCart sends the veggies and fruits through sealed plastic covers and Barcode on the weight etc. .

Barbara Tay

28 December 2022 Unverified Purchase

Need to recheck the weight at delivery point

Everytime i ordered from fresh i got greenish yellow bananas just like i wanted so go for it , its happens very rare that u get over riped ones.

Sandra Langevin

8 December 2022 Unverified Purchase

Great product

Great product & package. Delivery can be expedited.

Create Review

Overall rating

Rate Features

Flavor
Value for money
Scent
Add a headline
Add a photo or video

Shoppers find images and videos more helpful than text alone.

Add a written review